«Випадкові події»: 1 березня відкриється виставка інноваторок та художниць
Це експериментальний мистецький проєкт жінок про глобальні виклики та особисті аспекти
Це експериментальний мистецький проєкт жінок про глобальні виклики та особисті аспекти
У Національному центрі «Український Дім» 1 березня 2025 року відкриється виставка «Випадкові події», у межах якої відвідувачі побачать спільні проєкти десяти інноваторок і десяти художниць. Виставка спрямована на встановлення зв’язків між галузями мистецтва та інновацій, створення інтегрованого простору для жінок, які продовжують жити та працювати в Україні.
За результатами відкритого конкурсу, що тривав два тижні, з понад 160 заявок було відібрано 20 учасниць. Протягом місяця вони працювали в лабораторії, досліджуючи нові форми співпраці та створюючи спільні проєкти під керівництвом кураторської групи: Оксани Баршинової, Каті Тейлор, Тетяни Жмурко та Дарини Якимової, а також фасилітаторки Тамари Сухенко й запрошених експертів.
Проєкти, що виникли в процесі спонтанного вибору тем і напрямків, досліджують фундаментальні питання сучасності. Вони охоплюють як глобальні виклики — ядерну безпеку, екологічне сільське господарство, ризики технологічного розвитку, зміну клімату та відповідальне використання ресурсів, — так і особисті аспекти: простір жінки для творчості, тілесність та інклюзивність міського середовища.
«Проєкт спрямований на психологічну підтримку, обмін досвідом і підвищення видимості досягнень жінок», — коментує одна з кураторок проєкту Катя Тейлор.
«Наша мета — виявити потенціал на перетині цих сфер та дати голос і видимість тим талантам, які часто залишаються в тіні»
Читайте також:
Так, проєкт «Оаза» створює умови для глибокого сенсорного досвіду через взаємодію зі звуковими хвилями, які змінюють сприйняття простору. Скульптура, присвячена чорнобіліту, символізує крихкість рівноваги сучасного світу. Проєкт «Ми живемо в системі Проксима Центавра» пропонує астрономічну метафору минулого, використовуючи архіви та фотографії, що відображають незворотність змін. «Своя кімната» переосмислює концепцію особистого простору як місця свободи, голосу і творчості. «Горизонтальні зв’язки» досліджує рівноправну взаємодію в мистецтві та науці через метафору розповсюдження міцелію — природної мережі, що забезпечує виживання через обмін ресурсами.
Виставка триватиме до 16 березня 2025 року і доповнена програмою дискусій та лекцій про перетин наукових і мистецьких підходів до сприйняття, пізнання та інтерпретації.
Ініціатива «Випадкові події» реалізується в межах програми «ЄС за гендерну рівність: разом проти гендерних стереотипів та гендерно-зумовленого насильства» (фаза 2), що фінансується Європейським Союзом та реалізується спільно зі Структурою ООН Жінки в Україні та UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення. Виставка реалізується в співпраці з культурним центром «Український Дім» під кураторським наглядом агенції та ГО Port of Culture.