сучасні українки


БАБА
НАДЯ
з Мигалок

6 фактів про авторку послання
«С*ки, н***й з України і нашого села!»

Прикладів опору українців загарбникам на початку 2022 року чимало – і збиті банками з огірками дрони, і коктейлі Молотова, і прокльони. Так, це теж зброя. Тому плакат, який з’явився на автобусній зупинці в селі Мигалки, що за 80 кілометрів від Києва, 25 лютого 2022 року мав ефект вибуху – моментально розійшовся в ЗМІ й перетворився на мем. На тому плакаті хтось зрозумілою окупантам мовою написав: «С*ки, н***й з України і нашого села!». Підпис: «Баба Надя». 

Окупанти до Мигалок так і не дійшли: за кілька кілометрів від села їх зупинили ЗСУ та віковічний ліс. «І послання баби Наді», – додає один із місцевих. Виявилося, баба Надя таки існує! Її розшукали і розпитали журналісти «Української правди» Євген Руденко і Євген Будерацький. А ми вибрали 6 основних фактів про легендарну «бабу Надю».   

Фото: “Українська правда”
Баба Надя – насправді не баба

Це місцева вчителька Тетяна Миколаївна Шевченко 1971 року народження, енергійна й сучасна. Вона викладає математику і зазвичай не використовує лайку, тому їй дуже соромно за ті слова: «Знаєте, вчитель, нецензурна лексика. Але саме в той момент вона була доречна. Це був напис зрозумілою для росіян мовою. Тоді мені хотілося зробити щось таке вредне по відношенню до них». А коли закінчиться війна, ми знову станемо чемними, певна Тетяна, бо українцям не властива така лексика.

Чому саме «баба Надя»?

Так звали бабусю Тетяни Шевченко. Вона мешкала поблизу, в Малинському районі Житомирської області, і, як уся рідня Тетяни, любила Україну. До нинішніх скорботних часів, коли росія напала на Україну, бабуся не дожила…

«Ще я в підпис вкладала подвійний зміст – надію, – говорить вчителька. – Бо ми надіємося, що перемога буде за нами. Чекаємо її та допомагаємо, щоб вона настала якнайшвидше»

Надихнули воїни з острова Зміїний

У ті дні вони так сміливо, зухвало відповіли, куди йти російському кораблю, що Тетяна вирішила діяти: «Адже ми, мигальці, не гірші, також напишемо, куди росіянам йти, як тільки вони сюди сунуться». Плакат вона зробила з матеріалів та фарби, які залишились після ремонту в будинку. До зупинки його допомогла донести подруга, теж вчителька.

Тетяна сфотографувала послання й виклала в коментарях на сторінці Генштабу в фейсбуці. Так воно й розлетілося у соцмережах.

Плакат допоміг зібрати кошти на пікап

Минулої осені плакат ще раз прислужився мигалівцям. Тетяна не могла просто спостерігати за новинами, і Арестович її не заспокоював, бо жінка має розвинене критичне мислення. Тоді вона дістала плакат з хліву та повезла у сусідню Пісківку. Поставила його в парку, влаштувала благодійний аукціон. Отак на фото й селфі «баба Надя» назбирала 15 тисяч гривень на пікап для військових. 

«Ми маємо допомагати, допомагати, допомагати! – певна Тетяна. – Бо ніхто, крім нас. Ніхто! Тільки ми»

Фото: “Українська правда”
Чоловік «баби Наді» був добровольцем і загинув

Він похований на цвинтарі в селі – Леонід Фещенко. «Ми з ним розлучені були, але все одно він батько мого сина, і в них були дуже гарні стосунки, – розповідає Тетяна. – У Мигалках при в’їзді в село, на мосту через Тетерів стояла своя тероборона. А потім чоловік пішов на Донбас. Помер 13 листопада 2022 року в лікарні Краматорська після поранення».

Школа майбутніх президентів

«Баба Надя» з Мигалок – вчителька від Бога. Вона завжди мріяла вчити, і тут вона на своєму місці. «Після 24 лютого молодь стала більш серйозною. Ми легко знаходимо та відсіваємо фейки, – говорить Тетяна. – Намагаюсь виховувати критичне мислення – це допоможе їм у майбутньому. А ще вчу патріотизму, і він не лише в тому, щоб одягнути вишиванку. Він у дрібничках – наприклад, у тому, щоб обгорнути підручники, отримані від держави, бо їх треба берегти, щоб більше коштів йшло на оборону».

Можливо, вона виховає і майбутнього президента?.. Хтозна, а поки нагадаємо ще одну цікаву історію – історію кохання з одного знаменитого фото: Історія кохання: пара з відомого фото, яка побралася під час війни.