10 прикрас, в які варто вкладати гроші: поради ювеліра
Секретна інформація від Jewelry Concept щодо інвестицій у золото і коштовностей, які завжди будуть в ціні
Секретна інформація від Jewelry Concept щодо інвестицій у золото і коштовностей, які завжди будуть в ціні
Наші улюблені сережки, ланцюжки, персні – це не лише прикраси, це здавна ще й вигідний інвестиційний інструмент. Коштовності були, є і будуть з нами завжди попри потрясіння та зміни на ринку, на відміну від таких активів як нерухомість, хутра чи автомобіль.
Для порівняння: ціна золота за 20 років зросла майже у 7 разів. У 2000 році вартість 1 г чистого золота склала $9, у 2020 році – $61,5. Ще один факт: коштовне каміння за 10 років зросло в ціні на 110%, за даними консалтингової компанії Knight Frank і за інсайдерською інформацією авторитетної ювелірної експерки Тетяни Масюк, засновниці бренду Jewelry Concept, нашого партнера у циклі статей про ювелірний гардероб.
Вловлюєте, до чого ми ведемо, дівчата? Ювелірний гардероб – це надійне і вигідне капіталовкладення. Обираючи прикрасу, варто зважати не тільки на її красу, а й на інвестиційну привабливість. Особливо в наш хиткий час, коли кожну зароблену гривню хочеться не профітькати, скажімо, на одяг, а примножити – і з розумом, і з задоволенням. Тим паче, одяг не перешиєш кілька разів, а золото можна переплавляти скільки завгодно.
Як визначити, що прикраса – вдала інвестиція, які прикраси й каміння ростуть у ціні, знають фахівці. І Тетяна Масюк – одна з них.
Тетяна МАСЮК,
фахівчиня з формування ювелірного гардероба, авторка лекцій та майстер-класів із ювелірної стилістики
Має дві вищі освіти, закінчила курси державного Гемцентру з експертної оцінки та діагностики дорогоцінних та напівдорогоцінних каменів, каменів органогенного походження.
Партнерка і донедавна комерційна директорка мережі ювелірних салонів «Абрикос».
Понад 6 років очолює власний проєкт Jewelry Concept.
Прикраси завжди слугували для жінок певним гарантійним фондом у непередбачуваних ситуаціях. Саме жінки найчастіше формували сімейні колекції коштовностей, які потім допомагали їм та їхнім нащадкам у важких ситуаціях. Серед найвідоміших колекціонерок:
Коштовності були, є і будуть з нами завжди попри потрясіння та зміни на ринку. І це капіталовкладення чи не єдине, яке можна використовувати без шкоди для нього.
Ювелірні прикраси та дорогоцінне каміння, зазначає Тетяна Масюк, – це два різні ринки інвестування. Тому спершу розглянемо інвестиції в прикраси – ті, що завжди будуть у ціні.
1. Прикраси з дорогоцінних металів або з виняткового рідкісного дорогоцінного сплаву. Наприклад, титан, який лише віднедавна застосовується в прикрасах. А піонером став відомий французький ювелір Жоель Артур Розенталь. Титан, рідкісні породи дерева, алюміній, кераміка, порцеляна, бронза, залізо – це не весь список незвичайних матеріалів, які використовуються сьогодні в ювелірному виробництві.
2. Прикраси з вставкою унікального каміння або кристалу незвичайного огранювання. Це може бути велика каратність, хороша чистота або максимально збережена природна краса.
3. Прикраси – арт-витвір, робота відомого майстра. Йдеться не лише про знамениті ювелірні бренди, а передусім про дизайнерів. Мало хто знає такі імена як Уоллес Чанг, Мішель Онг, Сінді Чао, Бхагат Вірен, Луз Каміно та багато інших, а за їх шедеврами полюють колекціонери всього світу. В Україні також багато талановитих ювелірів, роботи яких здобули міжнародне визнання.
4. Прикраси з історією. Наприклад, вона належала дуже відомій людині.
5. Прикраси, створені обмеженим тиражем.
Прикраса-інвестиція повинна мати особливу художню цінність чи унікальність. Краще надавати перевагу нестандартним і незвичайним зразкам
Щодо ринку дорогоцінного каміння, то фахівці жартують: навіть якщо заробити на ньому не вдасться, грошей все одно не втратите. Його світові запаси обмежені, а значить попит і ціна на природні екземпляри лише зростатиме. І ця динаміка у кожного каменя своя. Вона не залежить від виходу нових моделей, як у випадку з авто чи гаджетами. Ріст цін на каміння залежить тільки від розробки родовищ та запасів.
Аналітики ювелірного ринку вважають, що майбутнє – саме за кольоровими дорогоцінними каменями. За останні 5-10 років прикраси з ними значно зросли в ціні, і ця ціна зростає втричі швидше, ніж у виробів з діамантами. Очевидно, що тенденція ця збережеться. Достатньо порівняти ріст цін на кольорове каміння від 1 до 10 карат:
Лідером на ринку кольорового дорогоцінного каміння, як і раніше, залишається… рубін! Хоча інвестиція у діаманти досі вважається найкращою: цей камінь затребуваний у всі часи, і ймовірність його знецінення вкрай невисока.
Інвестиція в каміння, окрім надійності як пасивного доходу, має ще ряд переваг. Це анонімність володіння, простота транспортування, висока концентрація вартості та відсутність особливих умов зберігання.
Найкраще придбати хороший камінь із сертифікатом, оправити його, носити і чекати, коли ціна на нього зросте
Читайте також: Ювелірний гардероб: що це таке і які прикраси дійсно потрібні жінці
Тетяна Масюк завжди радить своїм клієнтам поєднувати: обирати прикраси і для вигідного вкладення грошей, і для приємних емоцій. Адже половину придбаних прикрас ми майже не носимо і тримаємо в шкатулці, а прикраси потрібно носити, наголошує пані Тетяна.
Розумніше інвестувати в якісні класичні елегантні та витончені ювелірні вироби. На них не впливають швидкоплинні тренди, і вони прослужать десятки років. До таких інвестиційних прикрас, за словами Тетяни Масюк, належать:
Цим і вигідні ювелірні інвестиції: в очікуванні кращих часів на ціну можна спокійно насолоджуватися красою улюбленої прикраси і спокійно її носити
Читайте також: Ювелірний гардероб: 3 правила, як скласти базу на щодень і вечір
Однозначної поради, на жаль, нема. З одного боку, зазначає пані Тетяна, коштовні прикраси потрібно носити, а не зачинити в скриньці. З іншого боку, якщо це дуже унікальна прикраса, яку ви плануєте згодом вигідно продати, то лише ви самі вирішуєте, де її зберігати – у сейфі вдома чи банку.
Але, поділилися Тетяна Масюк своїм спостереженням, тільки досвідчений поціновувач або фахівець може визначити цінність ювелірного виробу. Цим і вигідні ювелірні інвестиції: в очікуванні кращих часів на ціну можна спокійно насолоджуватися прикрасою і спокійно її носити. «Як сказала ювелірна мистецтвознавиця, авторка книг з ювелірного мистецтва Вів’єн Бекер, «…нова розкіш – ненав’язливий, некрикливий достаток, який може оцінити лише справжній шанувальник ювелірного мистецтва». Тому, дорогі пані, поповнюйте свою ювелірну шкатулку прикрасами, які не тільки тішитимуть ваше око, а й грітимуть душу правильним вибором», – додала Тетяна Масюк.
Ще більше цікавої інформації про коштовності та про ювелірний стиль Тетяна Масюк розповідає на youtube-каналі Jewelry Concept за посиланням https://youtube.com/channel/UCOjzNufqb0mVROPvpuq6EIQ!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: