Як спілкуватися з дружинами військових: поради для всіх, хто поруч
Фрази, які завдають болю дружинам, мамам та сестрам наших захисників
Фрази, які завдають болю дружинам, мамам та сестрам наших захисників
Громадська організація «Сила. Захист. Честь», яка надає гуманітарну та юридичну допомогу військовим та їхнім родинам, склала перелік фраз, які, на жаль, ще часто використовують українці у розмовах із рідними наших захисників. І часто навіть не замислюючись, як такі теми чи репліки впливають на мам та коханих українських героїв. Щоб уникнути недоречності, болю, травмування, у ГО пояснили, що точно не треба і що натомість варто сказати рідним військових.
Ніхто не обирав війну. Жінки можуть приймати чи не приймати вибір свого чоловіка. Це не означає, що їм байдуже чи не болить. Це означає, що вони поважають вибір коханого.
Краще скажіть: «Чи можу я чимось тобі допомогти?»
Ніхто не народжений для війни. Немає придатних чи непридатних. Немає важливих і неважливих. Цією фразою ви знецінюєте вклад захисника та ставите свого чоловіка вище чи краще за іншого. Всі люди рівні і цінні однаково.
Краще скажіть: «Чи можу я якось допомогти його підрозділу?»
Він захищає країну, щоб ви могли ходити на роботу, пити каву, гуляти з дітьми.
Краще скажіть: «Чи можу я тебе обійняти?»
Є чоловіки, які не були на ротаціях рік, півтора, а то й два. Це завдає болю і їм і їхнім рідним. І такі слова – це як прикладати лимон до подряпини.
Краще скажіть: «Якщо будеш мати можливість, передай від мене подяку і привіт».
Читайте тут: 5 українок, які змінили уявлення про шлюб і йшли проти правил
Те, що на фронті – на фронті. Повною картиною володіє Генштаб, і це державна таємниця. Близьким краще спілкуватися із захисниками та захисницями на теми, не пов’язані з війною.
Краще скажіть: «Ви вже мріяли, що зробите разом після перемоги?»
Ви питаєте це для задоволення власного інтересу, і далі вам ця інформація не потрібна. Дружина ж військового буде ще більше хвилюватися через це.
Краще скажіть: «Хочеш вийти на каву чи на прогулянку у парк на вихідних?»
Суспільству, нагадують у ГО «Сила. Захист. Честь», важливо правильно й екологічно спілкуватися одне з одним. Користуйтеся шпаргалкою та навчайте цього своїх дітей.