На честь шестиріччя створення рух VETERANKA започаткував інформаційну компанію «6 років: сила сестринства». Вона має на меті привернути увагу до вкладу військовослужбовиць у боротьбу за незалежність країни в російсько-українській війні, розповісти про впливову діяльність руху в боротьбі за права та можливості для жінок в армії, реінтеграцію ветеранок та підсилити голоси захисниць у країні.

Героїнями соціальної реклами стали учасниці руху VETERANKA, які наразі служать в найгарячіших точках: операторка озброєння й лідерка Руху Андріана Арехта, бойова медикиня Юлія Сідорова, командирка взводу ЗСУ Оксана Рубаняк. Фото є частиною спільного документального проєкту фотографки Марисі Мʼяновської та руху VETERANKA. 

До 6-річчя руху організація також відкрила збір на 6 млн гривень для 6 бойових посестр та їх підрозділів, які воюють у найгарячіших напрямках фронту на засоби РЕБ, наземні станції, дрони для захисту та ефективної роботи. Серед цих військових, окрім Андріани Арехти та Оксани Рубаняк, командирка взводу БпЛА Юлія Микитенко, головна сержантка-командирка відділення зенітного артилерійського взводу Вікторія «Руна», аеророзвидниця Ірина «Незламна», аеророзвідниця, FPV-інструкторка «Валіко» (бригади: «Хортиця», 23-й окремий бат 56 ОМПб, 128 ОГШБр, ССО, 4 ОМБр, взвод БпАК, який не можна називати, Центр підтримки безпілотних систем). 

Приєднатися до збору можна за посиланням на банку монобанк або написавши на інстаграм сторінку організації

Благодійний проєкт «Сила сестринства» стартував під гаслом «Жінки, які творять історію» та вже об’єднав понад 100 українок. Серед амбасадорок збору – історичні постаті, відомі жінки України: акторка, народна артистка України Ада Роговцева, письменниця Оксана Забужко, акторки Ірма Вітовська, Дарія Плахтій, Олена Лавренюк, плавчині-синхроністки, олімпійські чемпіонки Марина та Влада Алексіїви, співачки Alyona Alyona, Віра Кекелія, SWOIIA, комікеса Анастасія Зухвала, головна редакторка Української правди Севгіль Мусаєва, телеведучі Національного марафону єдиних новин Алла Мазур, Яна Брензей, Тетяна Висоцька, а також Катерина Соляр, Юлія Зорій, керуюча готельно-ресторанними проєктами Анна Алексєєва, бізнесвумен Юлія Кушер, письменниця Ірена Карпа, культурна активістка Дар’я Коломієць, блогерка Наті Гресько, Даша Ши та інші.

Серед військовослужбовиць до збору доєдналися  – ветеранка, виконуюча обовʼязки міського голови Полтави Катерина Ямщикова, парамедикиня Юлія Сідорова, ветеранка Маргарита Ривчаченко та інші. 

Серед українських бізнесів, які вже підтримали проєкт, – FOBERINI, KAPSULA, MEGOGO, Anabel Arto, SUPPORT by Poustovit, keep®, KOZAR, Caramel.nail.care.dry, YAYA,SOLO for diamonds, RYABOKON FACTORY, 2KOLYORY, SEROTONINN, HOCHUSOBITAKE та інші. 

«Це більше, ніж збір, адже глобальна місія проєкту «Сила сестринства» – народження великого комʼюніті, підтримки одна одної та демонстрація феномену українських жінок в тилу та на фронті», – кажуть у русі VETERANKA 

За 6 років існування організація з 20 учасниць виросла у масштабну всеукраїнську спільноту жінок з бойовим досвідом та зараз об’єднує більше 1700 ветеранок і чинних військовослужбовиць України, а також проактивних волонтерок, громадських активісток, які підсилюють одна одну.

Серед напрямків діяльності організації – захист прав військовослужбовиць, реабілітація і реінтеграція ветеранок, надання компетентної допомоги армії та стимулювання змін у суспільстві. 

«Сьогодні ми демонструємо справжню силу сестринства, адже головні напрямки нашої роботи – для жінок і про жінок в армії. Ми розпочали з виборювання прав жінок служити на бойових посадах у війську і добилися цього – у 2018 році відкрито 63 посади для жінок у секторі безпеки та оборони України. Продовжуємо далі, працюємо над гідним матеріально-технічних забезпечення військовослужбовиць. Серед останніх наших проєктів – впровадження механізму протидії сексуальним домаганням в армії, чат-бот для долучення до Сил оборони», – говорить очільниця руху VETERANKA Катерина Приймак. 

Рух VETERANKA – перша та єдина спільнота жінок України з військовим досвідом, яка створена ветеранками у 2018 році

Катерина Приймак

Також одним із напрямків роботи організації є штаб швидкого реагування, який було створено у першу добу повномасштабного вторгнення, – 25 лютого 2022 року. Він забезпечує захисниць та їх підрозділи амуніцією, дронами, автівками, такмедом. За 2,5 роки фонд VETERANKA закрив 6 тисяч колективних та індивідуальних заявок з фронту – це допомога 107 військовим підрозділам НГУ та ЗСУ від рівня бригади й нижче на суму понад 100 млн грн, ще стільки ж допомоги було отримано від партнерів та меценатів. 

За останніми даними, в ЗСУ служить майже 70 тисяч жінок, серед них 5 тисяч – на лінії зіткнення нарівні з чоловіками відстоють територіальну цілісність та незалежність нашої держави. Серед них – снайперки, штурмовички, артилеристки, аеророзвідниці, парамедикині та інші.