Нова тенденція: Provider Woman або жінка, яка утримує родину
Сучасні американські пари дедалі частіше міняються ролями: вона заробляє, він займається домом
Сучасні американські пари дедалі частіше міняються ролями: вона заробляє, він займається домом
Ще кілька десятиліть тому світ, у якому чоловік займається хатніми справами, готує вечерю та покірно чекає на свою жінку вдома, поки вона працює й забезпечує родину, здавався вигаданим. Проте сьогодні це вже частина реальності, і це явище має назву – provider woman або «жінка-годувальниця».
Одними з головних амбасадорів цього явища стала американська пара: блогерка й модель OnlyFans Леві Коралін, яка має мільйонну аудиторію, та її хлопець Уільям Конрад, колишній працівник IT-стартапу. Леві завдяки своєму фінансовому успіху повністю забезпечує пару – тобто себе і свого хлопця, а він натомість займається побутом і доглядає за коханою.
У соцмережах вони відверто розповідають про свій розподіл ролей, а на віде, які вони публікують, найчастіше можна побачити, як Уільям приносить Леві красиво засервірований сніданок чи вечерю та розповідає, що він приготував.
Окрім цього, хлопець веде власний блог, де ділиться досвідом такого стилю життя. Він зізнається, що йому більше подобається займатися хатніми справами, ніж працювати на когось.
Деякі підписниці навіть називають його «мрією всіх жінок»
Хоча модель стосунків, де жінка заробляє гроші, подобається багатьом користувачам соцмереж, у реальному житті пари все ще стикаються зі стереотипами. Багато жінок не готові відкрито говорити про те, що вони утримують родину, а чоловік займається домогосподарством. Проте статистика демонструє, що ця тенденція набирає обертів: за даними Pew Research Center, частка таких шлюбів у США зросла з 5% у 1972 році до 16% у 2022-му.
Утім, кількість відомих provider woman значно менша, ніж жінок, які дотримуються традиційної моделі сім’ї та називають себе tradwife («традиційна дружина»). Ці жінки транслюють у соцмережах цінності, пов’язані з класичним розподілом ролей: вони не працюють і повністю присвячують життя чоловікові й дітям. Проте критики наголошують, що такий спосіб життя доступний не всім, а лише тим, чиї чоловіки можуть забезпечити родину. Крім того, такий розподіл може призводити до фінансової залежності й вигорання у парі.
В останні десятиліття відбуваються глобальні зміни у культурі й суспільстві. Жінки отримали більше можливостей у самореалізації та кар’єрі, почали обіймати керівні посади, а традиційні сімейні ролі поступово трансформуються. Чоловік більше не сприймається як єдиний годувальник родини.
Проте питання розподілу сімейних обов’язків – це вибір кожної пари. І чи стане provider woman масовим явищем у майбутньому – покаже час.
За матеріалами західної преси
Якщо ви хочете поділитися з нами своєю історією, порадами чи успіхами, пишіть на редакційну адресу ukrainkycomua@ukr.net. Також читайте нас в інстаграмі і телеграмі.