Геморой – це розширення вен прямої кишки, яке поступово переходить у запалення та тромбози. З’являються вузли, які болять і кровоточать. Людина не може спокійно сидіти, а процес випорожнення кишківника стає дуже болісним та викликає багато незручностей. Взагалі, геморой називають «незручною хворобою», бо про такі проблеми люди не бажають розказувати. 

Геморой – проблема без віку і статі

На перші симптоми – біль, свербіж, печіння – майже завжди не зважають. Варто одразу звернутися до проктолога та почати лікування. Зазвичай на перших стадіях допомагає мазь від геморою або супозиторії. 

Якщо не лікуватися, далі починають з’являтися гемороїдальні вузли. Починається порушення кровообігу в кишківнику та особливо у прямій кишці. Сильне запалення, яке не проходить, призводить до серйозних ускладнень:

  • Кишкові кровотечі. На їхньому фоні з’являються проблеми з гемоглобіном, залізодефіцитні анемії. 
  • Тріщини у прямій кишці викликають біль. А бактерії при попаданні у рану спричиняють велике запалення.
  • Процес ускладнюється тромбозом анальних вен. Вузли, що утворилися, не дають змогу вільного очищення кишківника. Напруження під час дефекації викликає сильний біль. На останніх двох стадіях зазвичай використовують ректальні супозиторії, що загоюють тріщини, та знеболюючі таблетки, які знімають запалення і тромбоз вен.
  • Гнійне запалення в тріщинах (парапроктит), абсцеси та свищі – найболючіші ускладнення. Вони потребують обов’язкового проведення хірургічних операцій.
  • Постійне запалення, тріщини та свищі провокують появу нетипових клітин, які швидко розростаються та утворюють ракові пухлини.

Ці проблеми можуть з’явитися у чоловіків, жінок і навіть у дітей. Різняться тільки причини їх появи.

Головна причина появи геморою у чоловіків – постійні запори, вік від 30 років та малорухливий спосіб життя. За спостереженнями, парапроктити у чоловіків бувають частіше.

У жінок основна причина – вагітність та пологи, особливо якщо судини слабкі.

Діти страждають на геморой рідше, зазвичай через закрепи, сильний напружений кашель, діарею, надмірні спортивні навантаження.

Виявлення хвороби на початкових стадіях та своєчасне лікування гарантують повне одужання

Профілактика та пособи лікування геморою

Для боротьби із запорами вживати більше овочів та фруктів, продуктів, багатих на клітковину. Вранці перед їжею випивати склянку води для покращення роботи кишківника. Вести рухливий спосіб життя та при появі тривожних симптомів обов’язково приходити на профілактичний огляд.

На перших же стадіях захворювання пацієнтам треба звернутися до лікаря за допомогою та рекомендаціями. Якщо це неможливе, потрібно мати вдома протигеморойні мазі та супозиторії. Вони виготовляються на основі протизапальних та знеболювальних компонентів. Швидке замовлення ліків онлайн можна зробити в будь-який час, зручний для пацієнтів.

При більш складних симптомах лікар призначає протигеморойні мазі та гелі в комплексі з таблетками або капсулами, щоб зняти тромбоз вен. Гнійні абсцеси не обійдуться без призначення антибіотиків та зовнішніх засобів – ванночок з відваром трав або розчинами антисептиків. Ефективні ліки допомагають зняти запалення й загоїти рану, зменшити набряк та вузли й полегшити життя людини.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я. ОБОВ’ЯЗКОВО ПРОКОНСУЛЬТУЙТЕСЯ У ЛІКАРЯ.