Моделюючий масаж, техніка виконання моделюючого масажу

Реклама моделюючого масажу зараз «мерехкотить» звідусіль. З початком пляжного сезону салони краси, косметологічні центри, масажні салони наввипередки пропонують цю процедуру як ледь не альтернативу спортзалу і дієтам. Мовляв, курс моделюючого масажу значно зменшує об’єми тіла і навіть з пишнотілих кульок зробить струнких смерек 🙂 Чи так це і що таке моделюючий масаж, ми розпитали і протестували у професіоналів – у Студії масажу Михайла Гузь.

По-перше, це не кабінет-одноденка, а найбільша мережа в Києві з дев’яти студій, яка існує вже дев’ять років. По-друге, Михайло Гузь не просто засновник, а кваліфікований масажист, який особисто своїми руками зробив понад 15 000 масажів. Фахівці, яких він об’єднав у своїх студіях, мають теж неабиякий досвід – щонайменше п’ять років роботи з різними видами масажів. Моделюючий масаж у Студії Михайла Гузь робили ще задовго до нинішньої популярності, а значить мають найбільший досвід і можуть фахово розповісти всі нюанси. З них я й почала…  


Моделюючий масаж: що це таке

Спершу «теорія». Моделюючий масаж – це особлива «робота» з тілом, яка поєднує антицелюлітні, лімфодренажні, фізіотерапевтичні техніки.

Масаж спрямований на те, щоб «розбити» жирові відкладення, нормалізувати кругообіг крові та лімфи, прискорити обмін речовин і навіть скорегувати поставу, від якої залежить правильне положення м’язів.

В комплексі все це й «підтягує» тіло, зменшує об’єми фігури у порівняно короткий термін. За бажання можна робити моделюючий масаж конкретної проблемної зони: живота, стегон, сідниць. Але найефективнішим є моделюючий масаж всього тіла.

Він триває годину. Масажист ретельно проробляє кожен сантиметр від ніг до шиї і таким чином не лише «розбиває» жирові відкладення, а й покращує симетрію тіла, тонізує шкіру і навіть розгладжує розтяжки.

Звучить спокусливо, тому я сміливо зайшла у масажний кабінет. 


Професійний підхід

Перш ніж лягти на масажний стіл – коротка розмова з масажистом. У студії їх працює багато, всі проходять однакове навчання за однаковими стандартами, тому під час запису пропонують масажиста, вільного в потрібний для клієнта час.

В потрібний мені час якраз звільнився кремезний Леонід – майже давньогрецький цар. Спершу я оторопіла – при моїх 1.60 і 50 кг ваги чи не «зламає» мене така «махіна». Але для Леоніда жартівливі побоювання не новина: мовляв, ще ніхто травмований від нього не виходив.

Навпаки, після моделюючого масажу виходять значно здоровіші і повні сил. Окрім жартів, Леонід розпитав про мої проблемні зони, самопочуття, стан здоров’я – обов’язковий чекап, який відрізняє професійних масажистів від любителів. Уточнив, чи не обідала я щойно, адже їсти краще за 2-3 години до масажу. І лише після того «запросив» на масажний стіл.

Чесно кажучи, я не відчула, що пролежала годину – вона промайнула дуже швидко. Це при тому, що моделюючий масаж у моєму випадку був інтенсивним: глибина проробки тіла підбирається індивідуально в залежності від стану м’язів та шкіри.


Як роблять моделюючий масаж
Як роблять моделюючий масаж, етапи моделюючого масажу

Все починається з легкого розігріву: класичні масажні рухи, від яких тіло оживає, розм’якає, кров починає краще циркулювати. Розслабитися можна лише на цьому етапі. Далі – глибока, сильна «ручна робота».

Масажист «проходить» руками кожен м’яз, кожен сантиметр целюліту, наче ліпить нові форми стегон, живота, ніг. Без перебільшення, починаєш відчувати кожну клітину. Не скажу, що це розслабляюче: навпаки, масаж найбільш «запущених» ділянок навіть… ні не болючий, але відчутний. Хоча, розповів Леонід, є клієнти, які настільки звикли до таких відчуттів, що навіть засинають під час масажу.

Інакше ніяк: «оживити», підтягнути, зменшити задубілі, застійні зони можна лише інтенсивними рухами. Звичайно, кожен рух відточений роками практики – масажист контролює силу, натиск і примудряється не залишити жодного синця! Їхня поява цілком нормальна після інтенсивного масажу, і я зі своєю чутливою шкірою була до них готова: думала, що наступного дня «посинію» вся. Але ні: слідів не залишилося навіть на стегнах, які ну дуже ретельно «м’яли». Замість очікуваних синців – відчуття, що ноги стали стрункішими, стегна – пружнішими, а живіт втягнувся без втягування 🙂


Який ефект від моделюючого масажу
Ефект від моделюючого масажу, показник ефективності процедури

Для мене особисто найкращий показник ефективності процедури або послуги – чи замовлю її ще раз. Моделюючий масаж я замовила ще раз і, тільки-но з’явиться вільний час, пройду його повним курсом.

Для максимального і тривалого ефекту потрібно щонайменше 8-9 сеансів (залежить від стану тіла) з інтервалом в 2-3 дні кожен. Тоді можна переходити на підтримуючі сеанси раз в місяць в залежності від фігури, фізичного стану, способу життя, бажання.

У мене після першого ж сеансу з’явилося бажання не так схуднути (проблем з вагою нема), а саме займатися своїм тілом

При нинішньому малорухомому ритмі життя масаж – легкий і ефективний спосіб тримати себе у формі. А форма стає відчутною вже після першого сеансу.

Зрозуміло, що цей перший ефект – від правильного лімфодренажу: сходять набряки, нормалізується кровообіг, м’язи і шкіра тонізуються. Але це вже неабияка допомога організму на шляху до оздоровлення (як у моєму випадку) і схуднення.


Коли моделюючий масаж не працює

Всі оті ненависні складки, «балкончики», «вушка» масажист справді здатний «розбити», «вим’яти» руками – після курсу масажу об’єми можуть зменшитися на розмір, а то і два. Я не зменшилася – нема куди, але помітно «підтягнулася»: фігура стала рельєфнішою, тіло – стрункішим.

Втім, як жінка розумна, я усвідомлюю, що цей ефект не протримається довго, а то й не буде помітним без двох важливих чинників. Про них після першого сеансу наголосив і Леонід: збалансоване харчування і фізична активність. Навіть найпрофесійніші масажисти безсилі «зліпити» красиве тіло, якщо ви їсте фастфуд і годинами лежите на дивані.

Моделюючий масаж – це не панацея від зайвої ваги і не заміна спортзалу чи дієт. Це хороша підтримка для тіла, наприклад, в процесі схуднення: нормалізує обмін речовин, покращує м’язи, не дає шкірі обвисати.

Такий масаж дійсно покращує форми. Однак він лише корегує проблемні зони, але не ліквідує зайву вагу, він тонізує, але не накачує м’язи. Худнути і качати прес маємо ми самі, а масажем – підтримувати і доводити тіло до ідеального стану.

Про це чесно говорять і фахівці Студії масажу Михайла Гузь, хоча допомагають покращити фігуру навіть затятим лінивцям 🙂 Переконайтеся, записавшись на сеанс: