Голоси жінок Житомирщини: інтерактивний музей, в якому «оживають» історії видатних українок регіону
Проєкт створено за допомогою штучного інтелекту, і в ньому представлені 12 героїнь
Проєкт створено за допомогою штучного інтелекту, і в ньому представлені 12 героїнь
Інтерактивний музей «Голоси жінок Житомирщини» ініціювала ГО «Скриня корисних справ». Особливість цього проєкту – повернення в сучасну історію визначних, але несправедливо забутих жінок регіону. Завдяки застосуванню сучасних технологій ініціаторки проєкту змогли оживити й озвучити кожну героїню – створити цілісні й багатогранні образи. Їхні історії озвучила відома житомирська акторка і журналістка Таміла Бутко – усе можна почути на YouTube-каналі.
Серед героїнь інтерактивного музею «Голоси жінок Житомирщини»:
У межах проєкту плануються виставки у містах області: Житомирі, Бердичеві, Звягелі, Коростені
Читайте також: Три знамениті на весь світ полтавки: акторка, дизайнерка й агентка
Крім демонстрації ростових фігур героїнь, проєкт дає можливість жінкам сучасної Житомирщини поділитися своїми історіями, викликами та перемогами.
Також на основі зібраних історій організаторки створять розповідь, яка об’єднає голоси минулого та сучасного, і втілять у театральній виставі у форматі документального театру.
«Наше завдання — не лише розповісти історії жінок, а й підкреслити їхню значущість у контексті сучасності, — зазначає Оксана Давиденко, голова ГО «Скриня корисних справ». «Цей проєкт — розмова між поколіннями, між минулим і сьогоденням, яка покликана підкреслити роль українського жіноцтва у всі часи», — підкреслює Інна Палько, координаторка проєкту.
Проєкт реалізується за підтримки Українського жіночого фонду та триватиме до травня 2025 року.
До речі, по видатну житомирянку й героїню цього проєкту ми розповідали у нашій статті: Розстріляна НКВС: Олена Левчанівська, перша українка-сенаторка Польщі.