Старшокласниці створили білизну для військовослужбовиць та жінок, що перенесли операції
Тридцять дівчат з 15 міст України презентували свої комплекти на події від STEM is FEM і brabrabra
Тридцять дівчат з 15 міст України презентували свої комплекти на події від STEM is FEM і brabrabra
Колекції білизни для військовослужбовиць та жінок, що перенесли операції, були створені українськими старшокласницями у межах освітнього модулю “Легка промисловість”, організованого освітнім проєктом STEM is FEM і українським брендом жіночої білизни brabrabra.
На початку модулю мотиваційні промови виголосили заступниця міністра економіки України Тетяна Бережна та голова представництва ООН Жінки в України Сабін Фрейзер Гюнеш.
“Я переконана в тому, що навчання — це дуже важлива складова успіху. Будьте відкритими для інших культур, вивчайте іноземні мови. І розширюйте можливості одна одної. Жінки та дівчата потребують цього, адже глибока нерівність між чоловіками та жінками досі існує”, — наголосила під час свого виступу Сабін Фрейзер Гюнеш.
Протягом двох днів заходу учасниці знайомились з галуззю легкої промисловості зсередини. Запрошені спікерки розказували про процеси та тенденції у галузі, ділились досвідом роботи та історіями успіху. Під час їхніх виступів дівчата дізнавались, як комунікувати з клієнтами, наскільки екологічним може бути виробництво та яке майбутнє чекає на індустрію. Своїм досвідом створення брендів та керування ними поділились:
Перед дівчатами також виступили біодизайнерка та дослідниця матеріалів Дар’я Цапенко, історикиня моди Марина Кацура, головна тренерка Школи білизни brabrabra Анна Горобець та конструкторка одягу бренду VOVK Лілія Картава.
“Гроші — це не ціль роботи, а її результат. Якщо у тебе є план і достатньо гнучкості — гроші обов’язково прийдуть. Але для мене вони ніколи не були на першому місці. Головне — це наші плани розвиватися і зростати”, — зазначила Катерина Возіанова.
“Індустрія моди продукує багато сміття. Так, перевикористовувати матеріали важливо, але ще важливіше — міняти наше ставлення до одягу. Коли ми використовуємо природу для створення речей, коли ми знаємо, що вони живі — ми зовсім інакше дбаємо про них”, — поділилась Дар’я Цапенко.
У межах заходу також пройшов воркшоп “Розробка моделі білизни”. На ньому дівчата досліджували різноманітні тканини та фасони і вчились моделювати комплекти методом макетування. Після цього вони отримали конкурсне завдання — розробити власну міні-колекцію жіночої білизни.
За свою ідею Анна Лисенко отримала можливість двотижневого стажування у brabrabra.
Журі також високо оцінило роботи двох інших учасниць — Маргарити Перепелиці з Кривого Рогу та Наталії Іванцової з Южноукраїнська, які отримали цінні подарунки. Також всі дівчата, які долучились до заходу, отримали призи від організаторів. Членкині журі відмітили, що всіх учасниць стосувались не лише краси, а й соціально важливих тем, комфорту та здоров’я жінок.