Українка Олена Шевченко увійшла до списку «Жінок року» від журналу Time
Разом з нею до списку увійшли ще 11 жінок, зокрема акторка Кейт Бланшетт, футболістка Меган Рапіноу, кліматична активістка Аїша Сіддік та інші
Разом з нею до списку увійшли ще 11 жінок, зокрема акторка Кейт Бланшетт, футболістка Меган Рапіноу, кліматична активістка Аїша Сіддік та інші
Загалом у списку Time 12 жінок з усього світу. Щороку таким чином видання відзначає тих, хто зробив внесок у боротьбу за права людини, хто «працює над більш рівноправним світом», пояснює видання.
У цьогорічному списку «Жінок року» єдина українка – Олена Шевченко. Вона засновниця «Маршу жінок», правозахисниця, активістка українського ЛГБТ-руху. Власне за те, що вона обстоює найнезахищеніші верстви населення журнал Time включив її до списку «Жінок року» і присвятив окрему публікацію.
Видання розповідає, що Олена, якій зараз 40 років, у 2017 році стала співзасновницею організації ЛГБТ-спільноти “Інсайт”. До війни її ініціативи часто зустрічали опір, а сама Олена за останні п’ять років зазнавала нападів сім разів. Нині, , пише Time, в Олени ще складніша місія – змусити суспільство зрозуміти таких, як вона.
У квітні 2022 року, на другому місяці війни в Україні, альтруїзм Олени Шевченко вкотре зустрівся з жорстокістю. Вона розвантажувала гуманітарну допомогу з Польщі для розподілу по охопленому війною Києву, коли зненацька на неї накинувся чоловік з перцевим балончиком і з криком: «Збоченка, геть з нашого міста!»
Шевченко та її колеги вже рік спрямовують свої зусилля на збір коштів, купуючи все – від аптечок до гормонів для трансгендерів. За оцінками Олени, у 2022 році вони зібрали понад 400 тисяч доларів від різних донорів та кампаній. Хоча консервативні групи в Україні часто закидають, наче представники ЛГБТ “втекли”, «не захищають країну, не допомагають тут, в Україні». Тому мета Олени – показати, що ці спільноти дуже активні на різних лініях фронту, не тільки військових, а й в інших сферах.
Олена Шевченко, коментуючи відзнаку Time, написала у твіттері, що для неї це велика честь і що вона присвячує цю перемогу «всім невидимим жінкам України, які роблять неможливе, наближаючи перемогу».