У наш буремний і стресовий час тримаємося за хороші новини і сподіваємося. що їх буде більше. Зібрали сім основних подій початку грудня, які стосуються українок або будуть цікаві українкам.


Ярослава Магучіх
отримала черговий титул

Українська легкоатлетка Ярослава Магучіх стала найкращою у світі в небігових дисциплінах за версією World Athletics, вперше здобувши цю нагороду для України. У 2024 році вона виграла «золото» Олімпіади та чемпіонату Європи, встановивши світовий рекорд у стрибках у висоту (2,10 м). Також українська спортсменка була визнана найкращою легкоатлеткою Європи за версією Golden Tracks.

Джерело: «Суспільне Спорт».


Іменем Ірини Фаріон
назвали вулицю Львова
Фото з відкритих джерел

У Львові вулицю Технічну перейменували на честь мовознавиці та громадської діячки Ірини Фаріон, яка загинула в липні 2024 року. Рішення ухвалила Львівська міська рада, увічнивши її пам’ять у Галицькому районі міста. Вулиця має довжину 133 метри.


Українка стала чемпіонкою світу
з пілона та аероспорту

28-річна Варвара Рахманіна здобула золоту медаль у вправах на полотнах у категорії “Аматори” на Чемпіонаті світу з пілона та аероспорту в Італії. Загалом від України змагались 71 спортсменка віком від 7 до 34 років, здобувши понад 40 медалей у різних категоріях. У турнірі взяли участь представники 25 країн.

Джерело: Українська правда.


Українським голосом Агати
з гри S.T.A.L.K.E.R. 2
стала Юлія Саніна
Фото: інстаграм Юлії Саніної

Юлія Саніна, вокалістка The Hardkiss, озвучила Агату – ключову персонажку у грі «S.T.A.L.K.E.R. 2». Про це співачка повідомила на своїй інстаграм-сторінці.

Джерело: інстаграм Юлії Саніної.


Життю військовослужбовиць
присвятили фотовиставку

У Львові відкрилася виставка «Зона сейсмічної активності», яка документує життя жінок-захисниць у зоні бойових дій. Проєкт фотографки Марисі Мʼяновської розкриває побут військовослужбовиць через їхній погляд на простір і трансформацію приватності під час війни. Виставка триватиме до лютого 2025 року в музеї «Територія Терору».

Джерело: «Рух Ветеранка».


В Україні видадуть книгу
про жінок у філософії

Незабаром вийде антологія «Філософині», що збирає філософські тексти жінок XVII–XIX століть, перекладені Миколою Бакаєвим і Веронікою Пугач. Упорядкуванням займалась Стефанія Сідорова. Книгу, видання якої підтримано Фондом ім. Гайнріха Бьолля, презентує видавництво «Печера Платона», і вона точно варта вашої уваги!

Джерело: «Печера Платона».


Українська писанка
стала спадщиною ЮНЕСКО

Українську писанку, мистецька традиція якої унікальна своїми символічними візерунками, включили до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Це відбулося завдяки спільній номінації України та Естонії, ініційованій у 2017 році. Україна також представлена у списку петриківським розписом, косівською керамікою та кримськотатарським орнаментом орьнек.

Джерело: Міністерство культури та стратегічних комунікацій України.