7 жіночих новин, які будуть цікаві кожній українці
Серед них – про Ірину Фаріон, філософинь, спортсменок, фотовиставку і навіть про писанку
Серед них – про Ірину Фаріон, філософинь, спортсменок, фотовиставку і навіть про писанку
У наш буремний і стресовий час тримаємося за хороші новини і сподіваємося. що їх буде більше. Зібрали сім основних подій початку грудня, які стосуються українок або будуть цікаві українкам.
Українська легкоатлетка Ярослава Магучіх стала найкращою у світі в небігових дисциплінах за версією World Athletics, вперше здобувши цю нагороду для України. У 2024 році вона виграла «золото» Олімпіади та чемпіонату Європи, встановивши світовий рекорд у стрибках у висоту (2,10 м). Також українська спортсменка була визнана найкращою легкоатлеткою Європи за версією Golden Tracks.
Джерело: «Суспільне Спорт».
У Львові вулицю Технічну перейменували на честь мовознавиці та громадської діячки Ірини Фаріон, яка загинула в липні 2024 року. Рішення ухвалила Львівська міська рада, увічнивши її пам’ять у Галицькому районі міста. Вулиця має довжину 133 метри.
28-річна Варвара Рахманіна здобула золоту медаль у вправах на полотнах у категорії “Аматори” на Чемпіонаті світу з пілона та аероспорту в Італії. Загалом від України змагались 71 спортсменка віком від 7 до 34 років, здобувши понад 40 медалей у різних категоріях. У турнірі взяли участь представники 25 країн.
Джерело: Українська правда.
Юлія Саніна, вокалістка The Hardkiss, озвучила Агату – ключову персонажку у грі «S.T.A.L.K.E.R. 2». Про це співачка повідомила на своїй інстаграм-сторінці.
Джерело: інстаграм Юлії Саніної.
У Львові відкрилася виставка «Зона сейсмічної активності», яка документує життя жінок-захисниць у зоні бойових дій. Проєкт фотографки Марисі Мʼяновської розкриває побут військовослужбовиць через їхній погляд на простір і трансформацію приватності під час війни. Виставка триватиме до лютого 2025 року в музеї «Територія Терору».
Джерело: «Рух Ветеранка».
Незабаром вийде антологія «Філософині», що збирає філософські тексти жінок XVII–XIX століть, перекладені Миколою Бакаєвим і Веронікою Пугач. Упорядкуванням займалась Стефанія Сідорова. Книгу, видання якої підтримано Фондом ім. Гайнріха Бьолля, презентує видавництво «Печера Платона», і вона точно варта вашої уваги!
Джерело: «Печера Платона».
Українську писанку, мистецька традиція якої унікальна своїми символічними візерунками, включили до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Це відбулося завдяки спільній номінації України та Естонії, ініційованій у 2017 році. Україна також представлена у списку петриківським розписом, косівською керамікою та кримськотатарським орнаментом орьнек.
Джерело: Міністерство культури та стратегічних комунікацій України.