4 події кінця січня, які «Українки» запрошують відвідати
Серед них – виставка, онлайн-лекція, презентація книги
Серед них – виставка, онлайн-лекція, презентація книги
Друга половина січня, на відміну від першої, поступово наповнюється різноманітними подіями. Онлайн-медіа «Українки» завжди радо приймає запрошення на важливі, корисні та гарні заходи і так само радо ділиться анонсами з вами, наші читачки. Отож, занотуйте у свої «щоденники» 🙂 і обов’язково відвідайте наступні події…
Виставка організована волонтерськими організаціями UA First Aid у співпраці з «Госпітальєрами» та «Солом’янськими котиками» і присвячена гострій проблемі: використання неякісних або саморобних турнікетів у зонах бойових дій.
На виставці представлений інформаційний стенд, де відвідувачі зможуть ознайомитися з переліком сертифікованих турнікетів, дізнатися, де придбати якісний тактичний медичний інвентар, а також навчитися розрізняти підробку від оригіналу. Основна мета виставки — відповісти на важливі питання: “Чому не можна робити турнікети з підручних засобів” та “Чому самопал не краще, ніж нічого?”. “Як нам побороти підробки та самопали в ЗСУ”. Адже від вибору якісного турнікета залежить найцінніше — людське життя.
Лекція відбудеться у межах проєкту «ЇЇЛЕКТОРІЙ Творчині української дійсности» , організованого Музеєм жіночої та гендерної історії /Центром гендерної культури у партнерстві з Фондом імені Гайнріха Бьолля, бюро Київ-Україна, експертним ресурсом «Гендер в деталях», Українською асоціацією дослідниць жіночої історії, Інститутом Івана Франка НАН України.
На лекції йтиметься про історії Ірини Шмігельської-Климкевич, Харитини Пекарчук, Люсі Гурської та інших українок, які зробили вагомий внесок у боротьбу за незалежність України. Лекцію читатиме Тетяна Швидченко – кандидатка історичних наук, завідувачка кафедри загальноосвітніх дисциплін в Зіґмунд Фройд Університет Україна, голова ГО “Експертний корпус”, співавторка книги “Столиций Київ. Як воювала, творила і бешкетувала наша еліта 100 років тому”.
Бажаючі можуть доєднатися до лекції в зумі, посилання: https://us06web.zoom.us/j/89052451308. Код доступу: 065775
За сюжетом талановита мистецтвознавиця Ксенія чудово розуміється на картинах, але геть не розбирається в чоловіках. ЇЇ довгоочікуване весілля зривається через зраду нареченого, і з депресії тепер її може витягнути лише давня подруга, яка вмовляє Ксенію на авантюрну подорож до сонячної Хорватії. Курортні інтриги, звабливі пригоди, кримінальні перегони… Чим завершиться їх подорож – весіллям, чи в’язницею?
У головних ролях Наталка Денисенко, Антоніна Хижняк, Тарас Цимбалюк.
Авторка книги Ольга Бачинська, видатна дослідниця української народної вишивки (1875-1951). Її книга – це не просто кулінарний збірник, а мандрівка до Стрия столітньої давнини, що відкриває перед нами не лише смачні страви, а й яскраві особистості, забуті сторінки нашої історії.
Під час заходу організатори розкриють маловідомі факти про життя та активну діяльність Ольги Бачинської, а також про інших українців, які в період Першої світової війни (1915-1918) перебували в австрійському місті Гмінд.
Книга видана в рамках проєкту “Авторська Кухня Українська” спільно з Видавництвом «Українського Католицького університету» та за підтримки стрийського краєзнавчого музею «Верховина».
Для реєстрації участі в заході, необхідно заповнити форму за посиланням:
https://forms.gle/aGURcGFhyBYpV3qEA