Від збору металобрухту у лісосмузі до списку в Форбс: історія Тетяни Шелест
Вона заснувала найбільший завод бьюті-витяжок і зараз разом з чоловіком допомагає ЗСУ
Вона заснувала найбільший завод бьюті-витяжок і зараз разом з чоловіком допомагає ЗСУ
Це зараз Тетяна Шелест – співзасновниця виробництва професійного обладнання для салонів краси SheMax, який активно розвиває власний український бренд і має 100% експорт у 36 країн ЄС та Америку. А шлях її починався з того, що вона здавала металобрухт, аби купити щось поїсти, а взимку збирала у лісі дрова, аби розтопити піч та зігрітися.
Її історія – це голлівудський серіал про контрасти — від злиднів до Форбс, від дівчинки без мрій до успішної жінки.
“Ми були не просто бідною родиною, а – неблагополучною. Мій батько помер, коли мені було 3 роки. Потім мама невдало вийшла заміж вдруге і вони з вітчимом стали зловживати алкоголем”, – згадує Тетяна своє дитинство.
Вона тікала з дому, бо новий “батько” постійно бив без причини. Аби хоч щось поїсти, шукала різний металл та здавала його. Не було ні газу, ні світла, тому Тетяна малою сама йшла у ліс та збирала якісь дрова, аби розтопити піч та зігрітися взимку: “Ніколи не забуду цього запаху диму від печі, яким навіть просякла моя шкіра. У школі ми з меншим братом були тими самими брудними “невдалими” дітьми”.
“Я закінчила школу, а через два роки залишилася без матері. Вона померла від цирозу печінки у 40 років”, — у 20 років Тетяна стала сиротою, тому шукала прихисток і вийшла заміж. Чоловік не пив та не бив — і це тоді вже був хороший варіант для багатьох в цілому.
“Згадую: сиджу я у захаращеному брудному коридорі, тримаю цигарку з кавою у руках сижу і думаю: якого біса я тут роблю? Це не моє життя! Треба щось змінювати. Я ж наче вийшла з родини пияків для… злиднів?”
Тетянині шляхи із першим чоловіком розійшлися. Він обрав “стояти на місці”, вона ж хотіла змін.
“У мене не було інтересів. Не було ніяких мрій, не тому, що я не хотіла – я просто не вміла цього робити. Скоріше боялася, бо не бачила, як їх можна реалізувати. Але мені завжди подобалося робити зачіски, тому в 2001році закінчила перші курси перукарського мистецтва, потім працювала на різних заводах. Дуже багато компаній влаштували мене на навчання безкоштовно або я потрапляла до них на правах волонтера. У 2009 році мені захотілось зробити зачіску маленькій дівчинці на весілля. Тоді відчула, що мені це до вподоби. Згадала, що я ще й цьому навчалася. Так виникло велике бажання розвиватися в бьюті-напрямі”.
Рік Тетяна виїжджала до клієнтів додому і робила їм весільні зачіски або стрижки. А у 2010 році відкрила перший в Україні онлайн-ресурс, який згодом об’єднав українських бьюті-фахівців у всій України – MaxWoman.
Зміни сталися, коли Тетяна вдруге вийшла заміж. І якщо один чоловік просто із землею зрівняв її бажання розвиватися, другий – навпаки підтримав і вселив у Тетяну віру в те, що ці зміни можливі.
“Зустріч з Сергієм була особливою. Поруч з ним я відчула себе насправді жінкою. Я люблю отримувати багато квітів від мого чоловіка, я люблю, коли він відчиняє для мене двері в машині, коли радиться зі мною, коли пишається мною у колі успішних бізнесменів. Я стала жінкою, яку чоловік до безтями любить і цінує”.
Чоловік увійшов у моє життя, коли я точно вже розуміла, з ким хочу бути поруч
Тетяна та Сергій одразу почали спільне життя – одночасно будували стосунки, робили свій бізнес, народили сина.
Безмежна віра Сергія надала Тетяні сил, і вона заснувала журнал з такою ж назвою MaxWoman, розуміючи, що у салонах жінки люблять гортати красиві каталоги. Вона першою почала проводити семінари та вчити майстрів просуванню у соцмережах, презентації своїх послуг, організовувала конференції для майстрів із зачісок, макіяжу, манікюру.
Одного дня за, здавалося б, звичайною буденною розмовою, до пари прийшла думка про окремий спільний проєкт. У Сергія вже були знання у сфері інженірингу, а у Тетяни вже був власний портал, знання маркетингу та знайомства в бьютісфері.
У 2017-му році Тетяна та Сергій запустили найбільше в країні виробництво гаджетів для салонів краси SheMax_ua, які змінили на краще роботу сотень майстрів краси в усьому світі. Серед них – унікальна витяжка, яка абсорбує нігтьовий пил та усі шкідливі випаровування, що супроводжують манікюрні процедури. “На той час подібні витяжки вже були, але вони були габаритні, не зручні, а мішок із зібраним нігтьовим пилом негарно звисав під столом, торкався майстра і був складний в експлуатації”, – розповідає Тетяна.
І тоді їм прийшла ідея: перетворити цю “махіну” на компактний гаджет у 7 см, який би вміщався навіть у сумочку майстра краси. Ця модель настільки сподобалась в Європі та Америці, що вже за декілька років SheMax представляв Україну в 30 країнах світу.
Ще декілька років тому шкоді цього пилу ніхто не надавав значення. Доки Тетяна з чоловіком не провели перше в світі наукове дослідження на базі ДНУ.
Вони довели, що тривала робота майстрів без витяжок дійсно призводить до накопичення пилу в легенях, а далі – до алергічних захворювань
Читайте також:
“Чи знали ми колись із Сергієм, що змінимо Дніпро на Ужгород, під час війни побудуємо завод SheMax, купимо ще 8 га землі та увійдемо у ТОП-250 бізнесів, що визначають майбутнє України серед 1000 претендентів? Однозначно, ні. Але усе вирішив наш вибір – бути разом, працювати в Україні і повноцінно жити там, де є цілі, мрії та плани”, – розмірковує Тетяна.
Як і мільйони жінок, вона могла у лютому 2022-го залишитися у безпечному Дубліні та чекати на перемогу. Але жити на дві країни, думати не про розвиток, а про повернення додому, не змогла. Тому вирішила жити далі в новій реальності, не якорити себе і відпустити ситуацію. Однак, війна виявилась дуже складним випробуванням у житті Тетяни.
“Нас з чоловіком розлучила війна на три тижні. І це найстрашніше, що було в моєму житті. Квиток в один кінець в Ірландію. Замість того, щоб підтримувати, я сама потребувала допомоги – три тижні була у затяжній “депресії”. А потім сама собі поставили питання: чого я хочу в житті. І відповідь прийшла негайно. Бути з чоловіком, бути з сім’єю, бути на рідній землі. Я повернуся в Україну, ми об’єднали свої сили, наша сім’я була разом”, – згадує Тетяна.
Зараз SheMax – найбільший завод в Україні з виробництва професійного обладнання та витяжок для салонів краси, який експортує продукцію більше ніж у 36 країн Європи й Америку та активно розвиває власний український бренд на весь світ. Зараз на заводі працює 38 людей.
За 5 років родинного бізнесу Сергій і Тетяна Шелест перетворили габаритні технології кабінетів краси у компактні гаджети, вийшли на ринки 36 країн ЄС, Америки та вперше у світі науково довели шкоду нігтьового пилу для здоров’я майстрів краси.
А під час війни “без зайвих слів” релокували виробництво і за три місяці побудували найбільший завод професійного обладнання в Ужгороді, який заводить в країну валюту та перевели майже 2 мільйони гривень на допомогу для ЗСУ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: