У Києві відбувся допрем’єрний показ довгоочікуваного фільму «Перший код», бюджет якого становить понад 500 тисяч доларів. Фільм точно змінить уявлення кожного про українське ІТ і розкриє його вплив на світову ІТ-індустрію. 

Майже два роки виробництва в різний для України час вилилися в півторагодинний художньо-документальний фільм. Сценарій змінювався кілька разів. Після початку повномасштабного вторгнення сценаристка Тетяна Буренко приділила велику увагу кіберзахисту, коли 300 тисяч айтішників обʼєдналися, аби дати гідну відсіч ворогу. Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров розказав, як ефективно спрацювала «Дія» на окупованих територіях, де кожен міг передати координати ворога. Фаундери великих ІТ-компаній розповіли, з чого починався український ІТ-бізнес взагалі. І чому українські айтішники наразі є найціннішими спеціалістами в усьому світі. 

Режисер фільму Артур Лерман та продюсер Владислав Савченко

Українські айтішники наразі є найціннішими спеціалістами в усьому світі

Режисер фільму Артур Лерман та продюсер Владислав Савченко

«З гордістю можу сказати, що фільм змінить уявлення про потужність нашої ІТ-сфери не лише українців, а й усього світу. Ми маємо намір показати цей фільм на міжнародному рівні. Наша команда встановила високу планку у візуалізації документального кіно. Плануємо надалі тримати фокус на нашій потужній IT-індустрії й робити все, аби Україна була не лише хороброю, а й впізнаваною професійною потужністю на світовій арені», – зазначив продюсер фільму Владислав Савченко.

У зйомках фільму взяли участь міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, представники Інституту кібернетики імені В. М. Глушкова НАН України, представники компаній EPAM Ukraine, 3DLOOK, ELEKS, Looksery, Techiia holding, Sigma Software Group, SoftServe, НІКС, Uklon, Infopulse Ukraine, Netpeak, Preply.

Фільм створено за ініціативи команди асоціації EASE – спільноти ІТ-компаній, що працюють у напрямі Software-розробки, UI/UX Design, hardware, робототехніки, космічної робототехніки, IP-телефонії, Cloud Services, EdTech, IT-юриспруденції, кібербезпеки. Її місія – об’єднати малі та середні ІТ-компанії, створити якісне середовище для обміну досвідом та допомогти компаніям масштабуватися на міжнародні ринки.

Творча команда фільму на показі

Ексклюзивно для фільму гурт TVORCHI створили саундтрек «Hidden Code»

Гості допрем’єрного показу в холі кінотеатру

«Щасливий від того, що цей емоційний вечір об’єднав людей з галузі ІТ, зірок, ЗМІ та гостей. Після перегляду ми отримали відзнаки за технічну та творчу роботу над фільмом, компліменти за музичне оформлення й обрані локації та особливо за операторську роботу. Впевнені, що зможемо заохотити глядача України до перегляду документальних фільмів у кінотеатрах. У цьому плані ми першопрохідці!» – сказав режисер фільму Артур Лерман.

На допрем’єрному показі три великі зали кінотеатру «Оскар» були заповнені вщент. Понад 500 гостей першими побачили фільм. Окрема зала була виділена творчій групі. 

Прем’єра «Першого коду» – історична подія для українського кінопрокату, тож хол кінотеатру вражав кількістю інноваційних локацій

Вперше замість звичного банеру був задіяний динамічний брендвол розміром 6,5 на 2,5 метри, на екрані були «Код українського ІТ» та ексклюзивні фрагменти зі зйомок фільму. 

Однією з найбільш захоплюючих локацій стала кімната українського айтівця 90-х років, місце, де створювався «перший код», відтворена до найменших дрібниць. Кожен міг зануритись у той час, коли молода незалежна Україна вже змінила світовий ринок ІТ.

Вразила гостей інноваційна фотозона, яка миттєво створювала Slow Motion 360° відео, і кожен гість міг отримати свою візуалізацію. 

Ще однією локацією стала зона з продажу мерчу фільму від БФ Владислава Савченка, виручені кошти з якого підуть на купівлю шести дронів DJI Mavic 3PRO/3E для бійців 82 окремої десантно-штурмової бригади, які захищають Україну на запорізькому напрямку.

Фільм «Перший код» вже зібрав багато схвальних відгуків на закритих світових показах у Варшаві, Лондоні, Берліні, Барселоні, Лісабоні, Нью-Йорку, Лос-Анджелесі та Сан-Франциско. Від сьогодні він виходить у широкий прокат і по всій Україні!