Ліпосомальний вітамін С у кілька разів краще засвоюється організмом. Таке швидке засвоєння відбувається завдяки ліпосомам – невеликим клітинам, що мають один або кілька ліпідних бішарів. Вони складаються з жирних кислот — фосфоліпідів, отриманих з соняшника або сої.

Високі дозування цього вітаміну С можуть призвести до неприємних наслідків: газоутворення та/або діареї. Завдяки підвищеній біодоступності ліпосомальний вітамін С здатний всмоктуватися в організм у два рази інтенсивніше у порівнянні з звичайним вітаміном С, не викликаючи при цьому негативних проявів в організмі. Таким чином, приймання ліпосомального вітаміну С можна вважати пероральною альтернативою внутрішньовенному введенню вітаміну С.

Чи варто приймати ліпосомальний вітамін С

Недарма вітамін С є важливою поживною речовиною. Тіло використовує його для відновлення тканин, утворення колагену та захисту клітин від пошкодження вільними радикалами. На щастя, є люди, які отримують достатню кількість вітаміну С з продуктів та напоїв. В інтернеті багато рекламних оголошень про те, як зробити власний вітамін С. Однак такий «домашній» вітамін не допоможе виробляти необхідну якість ліпосом і бути ефективним носієм вітаміну С. А от справжній ліпосомальний вітамін С – дійсно хороший вибір, якщо вам потрібно доповнити свій раціон.

Користь ліпосомального вітаміну С для здоров’я

Крім зміцнення імунітету вітамін С відіграє основну роль у виробництві колагену. Колаген є вкрай важливим білком, який підтримує міцність хрящів, сухожилля тощо. Відповідно, вітамін С життєво необхідний для зміцнення кісток, суглобів, а також для загоєння ран, оздоровлення ясен та запобігання утворенню синців.

Окрім вирішального значення у метаболізмі колагену, вітамін С також має антиоксидантну дію, покращує імунну функцію, роботу мозку, засвоєння інших продуктів та вітамінів під час харчування.

Дозування RDI для вітаміну C становить:
  • 90 мг/день для дорослих чоловіків;
  • 75 мг/день для дорослих жінок.

Рекомендована верхня межа 2000 мг/день. Ліпосомальний вітамін С завдяки посиленому поглинанню підходить як для щоденного застосування, так і при особливих показаннях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: