А воно у нас таке ж, як із Шампані, виробляється на найбільшому у Східній Європі заводі і має вже 600-мільйонну ювілейну пляшку. Хотіли б її собі 🙂 А ще краще – всю ювілейну партію! Червоного ігристого насиченого, воно – візитівка виробника, підприємства «Артвайнері», або, так звичніше, Артемівського заводу шампанських вин.

Майже 70 років тут виробляють напій, який прославляє українських виноробів по всьому світу і має цілу «залу слави» з купою нагород: 22 золоті медалі, 4 срібні, 8 кубків, 2 Гран-прі та безліч дипломів «За високу якість». Самі здивовані і цим фактом і ще багатьма цікавими. Наприклад, що наше шампанське:

Українське шампанське створюється виключно класичним пляшковим способом

Воно дозріває і насичується вуглекислим газом безпосередньо у пляшці, водночас усі процеси проходять природно, без грубого втручання в ніжну структуру напою.

Українське шампанське з’явилося завдяки… гіпсовим штольням і підприємливому німцю Едмунду Фарке

Ще у 19 столітті він уклав угоду з міською громадою Бахмута (колишній Артемівськ), зобов’язавшись провести у місті водогін і відремонтувати дороги в обмін на довгострокову оренду гіпсових покладів. Там Фарке започаткував алебастровий завод, на основі якого у 1950 році створили завод «Артемівський», а нині «Артвайнері»;

Українське шампанське витримується на глибині понад сімдесяти метрів у гіпсових штольнях

Будь-якої пори року вони зберігають сталу температуру 12-14°С вище нуля і стабільну вологість повітря – 88-90%.

Українське шампанське виробляється в таких само умовах, як ігристе вино у французькій провінції Шампань – у таких само штольнях і за такою самою технологією.
Українське шампанське експортується за кордон ще з 1972 року

Наприклад, до Німеччини, Латвії, Естонії, Канади. В останнє десятиріччя цей список доповнили Великобританія, Молдова, Вірменія, Азербайджан, Данія, Казахстан, Греція, Ізраїль, Китай, Кіпр, Таїланд, Австрія;

Українське шампанське розливається у 25 мільйонів пляшок на рік

А починав завод із 490 тисяч – такою була перша партія, випущена ще у 1950-х роках – славнозвісного «Советского».

Українське шампанське проводить на заводі від дев’яти місяців до трьох років, перш ніж потрапити на полиці магазинів та у святкові келихи.
Українське шампанське проходить через унікальні жиропаллетні установки

Вони роблять напій ще якіснішим і є лише на п’яти заводах у світі, включно з «Артемівським». Окрім того, смак і якість нашого шампанського контролюють професійні дегустатори і ремюори – спеціалісти з перевертання пляшок під час «настоювання» вина, самі не знали.

Побачити виробництво нашого шампанського і спуститися у гіпсові штольні можуть усі, хто забажає: на заводі проводять цікаві екскурсії.
І останній, найголовніший факт!

Кожна пляшка вина зберігає в собі не лише бульбашки, букет і колір. Вона зберігає частину душі кожного, хто до неї торкнувся – від ремюора до спеціаліста лінії розливу. Самі спостерігали на екскурсії, з яким трепетом вони ставляться до своєї роботи. Для них українське шампанське – це грайлива радість в рідкому еквіваленті. Хай таким стане і для нас:)